•  aug. 12, 2022

Fogyókúra alatt mit nem lehet enni

Magdalena Magdalena
Fogyókúra alatt mit nem lehet enni

A legújabb a szaharai, amelynek keserű íze melegítés hatására fokozódik. Az anyag azonban hosszas melegítés hatására lebomlik, ezért sütéshez nem használható. A kérdés, hogy a mesterséges édesítőszerek rákkeltőek-e, idővel felmerült. Az erre utaló állatkísérletek eredményeit embereken nem erősítették meg, így a szacharin tabletta napi használata hivatalosan engedélyezett.

Ez azonban nem így van. Hasonló vádakkal illették a később bevezetett másik édesítőszert, a ciklamátot is, amelyről szintén nem bizonyították, hogy rákkeltő. Sajnos kevés szó esik a luxuskalóriás cukorral kapcsolatos egyértelmű és bizonyított cukorbetegségre és elhízásra való hajlamról. Újabban mesterséges édesítőszerek is megjelentek a piacon, amelyek még nagyobb édesítő és édesítő hatással rendelkeznek. Ezek közé tartozik az aszpartám, a Nutrasweet és az aceszulfám.

Ezek még változatosabbá teszik a választékot. Fehérjeforrásként alapanyagként és fehérjekiegészítőként is használják. Ehhez hozzájárul magas kálium- és rosttartalma, valamint alacsony nátriumtartalma.

A Távol-Keleten kívül nyugaton, különösen az USA-ban is széles körben használnak különböző szójaalapú készítményeket állati és emberi takarmányozásra. A hazai húskészítményekben felhasznált szója maximális mennyisége körülbelül napi 1 000 tonna, bár ez nem ismert.

Ehetsz gyümölcsöt a diéta alatt. Tudja meg!

E termékek kedvező élettani hatásai miatt előnyösebbek a húsnál az étrendben, de meg kell jegyezni, hogy a nyers szójabab tartalmaz néhány nagyon értékes anyagot, és vannak negatív hatásai is, például olyan anyagokat, amelyek gátolják a fehérje emésztését, és lenyelve gázokat és puffadást okoznak. Ezek az anyagok a feldolgozás során jelentősen csökkenthetők, és akár teljesen inaktiválhatók.

Ezek képezik az egyik étrendünk alapját. Öt-tízszer kevesebb kalóriát tartalmaznak, mint például más élelmiszerek. A zöldségek közül csak a magas kalóriatartalmú száraz hüvelyesek tilosak, de nem ajánljuk a tököt vagy a kukoricát korlátlan mennyiségben. A zöldségeket azonban a főétkezés részeként engedélyezett sovány húsok kiegészítéseként is lehet használni. Az étrendben a főtt zöldségeket zsír nélkül, sütés nélkül, főleg főzéssel vagy párolással kell elkészíteni.

Az alacsony kalóriatartalmú, magas rosttartalmú gombák nagyon hasznosak a diétában, felhasználásukra receptgyűjteményünkben is talál példákat. A színes zöldségeket ízletesen és finoman lehet tálalni, így egy túrós reggeli tál kevés paradicsommal, kefirrel, kevert búzakorpával, pirospaprikával díszítve és zöldpaprikával töltve esztétikus és laktató lehet.

Az energiatartalom változó, ezért a gyümölcsöket két csoportra osztottuk. Az alacsonyabb szénhidrát- és energiatartalmú gyümölcsöket az ehető csoportba sorolták. Ezek közül az alma, amely szinte egész évben rendelkezésre áll, fontos szerepet játszhat hazánkban.

Az eper és a málna bármilyen mennyiségben fogyasztható, természetesen cukor és tejszín nélkül. A banánnak azonban nagyon magas a szénhidráttartalma, ezért a szőlővel együtt a tiltott élelmiszerek közé tartozik. Egyes gyümölcsöket emiatt tiltanak be, pl. fogyasztásuk fontos szerepet játszik a fogyásban. Már említettük, hogy a fogyókúrázóknak naponta legalább 1,5 liter energiamentes folyadékot kell fogyasztaniuk.

Sajnos az alacsony energiatartalmú üdítőitalok választéka korlátozott. A cukorcsökkentés hatékonyságát mutatja azonban az a tény, hogy a palackozott üdítőitalok körülbelül egy tonnával kevesebb cukorral készültek, mint amennyit az eredeti receptek előírtak.

A legtöbb alacsony energiatartalmú üdítőital szacharinnal, ciklamáttal és mesterséges édesítőszerekkel van édesítve, és alacsony, minimális kalóriatartalommal rendelkezik. Míg a háború előtt a borfogyasztás dominált, mára a sör és a szeszes italok országává váltunk. Az alkoholmentes sör nem tudott elterjedni. Napi 1 liter bor vagy hasonló alkohol 10 évnyi fogyasztása után májzsugorodás várható. Az ajánlott napi 1,5 liter folyadékbevitel elsősorban csapvíz, ásványvíz vagy tea.

Az ásványvíz és a tea kellemetlen érzést okozhat a gyomorsavtúltengésben szenvedőknél, ebben az esetben a kamillatea ajánlható. Érdemes tisztában lenni azzal is, hogy a tea és a kávé jelentős mennyiségű koffeint tartalmaz, és így fokozza a gyomorsavtermelést, ami éhségérzetet és gyomorpanaszokat okozhat. Szakterület: szív- és érrendszeri, gasztroenterológiai és légzőszervi betegségek. Jelenleg is tanulok reflexológus, életmód- és tanácsadás-terapeuta szakmát.

Fogyás Fogyókúra Tudásbázis Egészséges fogyás Egészséges fogyás Egészséges fogyás Egészséges táplálkozás Tudatos étkezés Éhségkezelés Diéták Egészség Fájdalomcsillapítás Egészséges étrend Férfiak egészsége Egészségmegőrzés Tanácsok az egészséges szívért Gyors gyógyulás Egészséges táplálkozás GYIK Betegségek - Betegségek -. Gyógymódok Betegségek és megelőzésük Betegségek okai Házi gyógymódok Orvosi tanácsadás Immunrendszer Rákmegelőzés Allergia és asztma Hogyan legyek tájékozott fogyasztó Általános egészség Stresszkezelés Veszélyes vagy biztonságos Ajánlott megjelenés Gyógyító jelleg Panaszok és kezelésük Szívbetegségek és stroke elkerülése Érzékszervek Vitaminok Kiegészítők Oxigén Bázis Egyensúly Masszázs Típusok Ízek Vérnyomás A magas vérnyomás javítása A magas vérnyomás kezelése Cukorbetegség Cukorbetegség Cukorbetegség Cukorbetegség Kérdések Cukorbetegség Tanácsadás Kapcsolat.

Fogyás és egészség. Ezek a cikkek is érdekelhetik Önt.

Egészségfejlesztő élelmiszerek

A hal EPA-t kapszulákban vonják ki és forgalmazzák, és most már hazánkban is elérhető az Epasel révén. Kapcsolódó cikkek

További cikkek
Add a comment
Comment