A fehér akácvirág is csökkenti a savtermelést, Gyuri bácsi a fehér akáctea fogyasztását ajánlja azoknak, akiknek a gyomorsavasság idegesítő probléma.Mondanom sem kell, fogyókúrás szerek Tavasszal és kora nyáron, amikor a növények nedvkeringése kezd fokozódni, és felébredünk a téli álomból, a gyengéd epe- és májtisztítás, az öntözés is fogyókúrás szerek közé tartozik. Míg Gyuri bácsi a tavaszi méregtelenítéshez a saláta teát részesíti előnyben, a diétás tea tisztító gyógynövényeket is tartalmaz: az aranyvesszőhajtás, a magyal és a bongárvirág mind jót tesz a szervezet átmosásának.
Ennek elkerülése érdekében Gyuri bácsi fűszernövényt adott a teakeverékhez, hogy segítsen kiegyensúlyozni a vércukorszintet és ezáltal az inzulintermelést. Kattintson ide, ha többet szeretne olvasni. Fontos hangsúlyozni, hogy diéta és testmozgás nélkül nem fogsz tíz kilót fogyni egy-két hét alatt csak a tea fogyasztásával. Ha a gyógynövényeket egy kúra részeként használják, akkor segíthetnek és támogathatják a fogyást, és beindíthatják a tisztulási folyamatot.
A Mezei Katangot legfeljebb 12 hétig kell használni, majd 4 hét szünetet kell tartani. Mezai bácsi teájával néha felszed néhány kilót, de aztán könyörtelenül fogy. Gyógynövények az elhízás - Fogyás Femina azt jelenti, alultápláltság. Természetes fogyás - a betegség gyógymódja. Hogyan lehet fogyni 4 módon Hogyan lehet fogyni 60 felett Az éhséget elviseli, de a gyomorsav maró hatását nem, ami az ételhiány miatt felhalmozódik, és növeli az éhséget. Már egy százalékos súlycsökkenés is jelentősen javíthatja az egészségét.
A belőle készült főzet vagy tea serkenti a veséket, hogy több vizet választanak ki, ami fontos a vérnyomás szabályozásában, csökkenti a vér húgysavszintjét, ami gyulladáscsökkentő hatású, és kiöblíti a méreganyagokat a szervezetből, de hasznos lehet gyomor- és bélgyulladásra, valamint vese- és hólyagkövek ellen is. Gyuri bácsi, bükki gyógynövényszakértő szerint évente kétszer, tavasszal és ősszel érdemes tisztítókúrát végezni, és a csalán jó alternatíva. A leveleket március-áprilisban, a gyökereket pedig ősszel kell begyűjteni, mivel az ország bármely pontján megtalálható gyomnövény.
A csalán szárítva, kapszulában és tablettában kapható. A csalánlevél tea bármely bioboltban vagy nagy szupermarketben kapható. A tavaszi méregtelenítéshez érdemes egy-két teáskanálnyi csalánlevél teát főzni, néhány percig állni hagyni, majd leszűrni.
Az ajánlott napi adag 3 x 1,5 dl, és hathetes szünet után havi adagban kell bevenni. A főzés mellett a csalánlevélből meglepő pörkölt is készíthető, amelyet ugyanúgy készíthetünk, mint például a spenót- vagy zabpörköltet.
Főzés közben veszít a fűszerességéből, és fokhagymával, tejszínnel és buggyantott tojással tálalják. Mivel a csalán sűrű fogyasztása hányingert, bőrirritációt és gyomorpanaszokat okozhat, a terhes és szoptatós anyáknak kerülniük kell a használatát. A következő gyógynövények mindegyike erőteljes természetes hatással van az étvágy csökkentésére és egyéb egészségügyi előnyökre. Ezek a cikkhez ajánlottak. Ha lassítjuk az étkezést, legalább az étkezések során, máris sokat tettünk azért, hogy elkerüljük a késő délutáni vagy esti nassolást, és így elkerüljük, hogy plusz kalóriákat vigyünk be a szervezetünkbe.
Kerülni kell azt is, hogy addig együnk, amíg szét nem pukkadunk, és abba kell hagyni, amikor úgy érezzük, hogy az étel, amit eszünk, inkább a szemünknek, mint a gyomrunknak szól. A gyógynövények választéka meglehetősen széles. Az erdők és rétek patikáiban vannak olyan növények, amelyek segítik az emésztést, mások vízhajtó hatásúak, sőt olyanok is, amelyek segítenek a vércukorszint stabilizálásában.
A magyar népi gyógyászat egyik legsokoldalúbb növénye a galagonya, amelynek teája vízhajtó, emésztést elősegítő és vértisztító hatású. Súlycsökkentő tulajdonságai is jól ismertek. Napi egy-két csésze tea három-négy héten keresztül. A fehér akác hatékonyan csökkenti a gyomorsavtermelést, ezáltal csökkenti az étvágyat. Székrekedés esetén is ajánlott. Az Echinacea hasznos lehet azok számára, akik nehezen tudják magukat kontrollálni.
A katanga tisztítja a májat, a vesét és a lépet, segíti az emésztést és stabilizálja a vércukorszintet. Zsírégető tulajdonságairól is ismert.
Add a comment